10 let spokojenosti se značkou Köckerling v ZD Hrejkovice

Zemědělské družstvo Hrejkovice sídlí v obci Dmýštice v píseckém okrese nedaleko Milevska. V čele s předsedou představenstva Ing. Stanislavem Zeleným zde hospodaří na celkové výměře cca 2100 ha z čehož zhruba 1000 ha připadá na TTP. Protože zde před 11 lety zde zakoupili kypřič pro zpracování strniště Köckerling Vario v záběru 4,8m, požádali jsme agronoma družstva Ing. Stanislava Kofroně aby objektivně zhodnotil provozní spokojenost s tímto strojem.

 

           

 

Vario je univerzální pomocník nejen pro podmítku

 

Vario je primárně navržen jako radličkový podmítací stroj, který díky rozložení pracovních orgánu v 8-mi řadách dokáže během jednoho přejezdu dokonale promíchat rostlinné zbytky s půdou a připravit tak seťové lůžko pro setí dalších plodin do mulče. V Hrejkovicích však tento stroj s úspěchem používají i jako předseťový kompaktor kdy jedním přezdem v hrubé brázdě dokáží dostatečně srovnat připravovaný pozemek, v požadované hloubce připravit seťové lůžko a díky zadním STS válcům dostatečně rozdrtit případné hroudy. Pro hlubší kypření jej používají i před sázením brambor.

 

           

 

Nastavení stroje je velmi jednoduché a pohodlné

 

Jak dále potvrdil Ing. Kofroň je samotná obsluha stroje Vario během provozu také velice jednoduchá. "Díky hydraulickému nastavení pracovní hloubky si ji může obsluha traktoru pohodlně měnit i za jízdy a operativně se tak přizpůsobit případným problémům na pozemku. Kypřič je agregován s traktorem o výkonu 280 Hp pro hlubší kypření (15 cm) a pro podmítku bohatě dostačuje slabší traktor o výkonu 220 Hp"

 

           

 

Poděkování

 

Ing. Kofroňovi ze ZD Hrejkovice velice děkujeme za vstřícný a objektivní přístup při zhodnocení stroje a budeme se těšit na další spolupráci při představení ostatních strojů zn. Köckerling.

 

 

Petr Bezděkovský - prodej strojů

725 550 283 bezdekovsky@demco.cz