Jarní kypření a předseťová příprava s Köckerlingem Trio 300

Univerzální kypřič Köckerling Trio 300 je ideálním řešením především pro menší zemědělce, kteří chtějí pomocí jednoho stroje provést základní pracovní operace zpracování půdy. V první řadě se jedná o kypřič, který lze ve spojení s podmítacími křídly využít jak na posklizňovou podmítku do 15 cm tak po jejich jednoduché demnotáži na kypření půdy do hloubky 30 cm. Díky rovnacím nivelátorům dále na předseťovou přípravu a za použití spec. podrývacích dlát 40mm na hloubkové prokypření (podrývání) utužené podorniční vrstvy až do 35 cm. Díky velmi lehké (1670 kg) ale zároveň pevné rámové konstrukci je Trio 300 možné bez problémů agregovat s traktory od výkonu 100 - 300 Hp

 

         

 

Čtyři pracovní operace najednou

 

Během jednoho přejezdu stroje je dosaženo hned čtyř pracovních operací najednou: 1) prokypření, 2) urovnání díky použití zadních rovnacích nivelátorů a smykových desek umístěných mezi jednotlivými STS válci, 3) optimální utužení pozemku patentovaným STS válcem včetně rozdrcení hrud a za 4) koncové zavláčení a rozvrstvení posklizňových zbytků. Tento systém práce s půdou je typický pro všechny kypřiče Köckerling.

 

         

 

Kvalitní promíchání a zapravení posklizňových zbytků

 

Köckerling Trio 300 (pracovní záběr 3m) má pro práci s půdou celkem 10 radlic systémově rozložených tak aby při minimální tahové náročnosti bylo dosaženo co nejlepšího promíchání a zapravení posklizňových zbytků s půdou. Každá slupice je jištěna dvojitou pružinou s přepětím 480 kg. Stejně tak jako u Tria je přepětí dvojitou pružinou řešeno i u ostatních kypřičů řady Quadro a Vector. Nově je u řady Vector v nabídce jištění i hydraulickým pístem s možností nastavení tlaku odpružení.

 

         

 

Předseťová příprava ještě mokré půdy

 

Včasná a kvalitní příprava půdy je základem dobrého výnosu a proto jsou všechny stroje Köckerling navrženy tak aby obstály i v extrémně vlhkých podmínkách. Díky tomu lze Trio 300 použít také jako předseťový kombinátor. U-profil zadního STS se zalepí hlínou čímž se výrazně prodlouží nejenom jeho životnost, ale protože zem na zem se dále nelepí, může stroj pracovat i za vlhkého počasí.

 

         

 

         

 

Petr Bezděkovský - prodej strojů

725 550 283 bezdekovsky@demco.cz