Jarní obnova luk s novým Grasmastrem 600

Vývojáři společnosti Köckerling neustále pracují na zdokonalení našich strojů nejen díky použití dílů z těch nejkvalitnějších materiálů, ale zároveň se snaží o jejich pohodlné a efektivní používání během samotného provozu. Nejinak je tomu i u nového, inovovaného Grasmasteru 600 určeného k obnově luk a pastvin. Pro svou malou hmotnost 1480 kg a nízkým tahovým požadavkům (traktory od 80 Hp) se stal oblíbeným strojem mnoha farmářů po celé Evropě. 

 

Rozhrnutí krtinců a kravinců přední smykovou lištou

 

Grasmaster je vpředu vybaven mechanicky nastavitelnou smykovou lištou aby při obnově luk a pastvin docházeko k rovnoměrnému rozhrnutí krtin a kravinců. V případě použití stroje na přísev meziplodin, může také urovnat zkypřený pozemek pro lepší a rovnoměrnější vzcházení zaseté meziplodiny. Jednotlivé díly smyku jsou odpruženy listovými pery aby v případě nárazu na překážku nedošlo k poškození stroje.

 

         

 

Hydraulické ovládání provzdušňovacích prstů

 

Pro lepší kopírování terénu je nejpoužívanější 6m verze vybavena čtyřmi nezávislými sekcemi s celkovým počtem 60-ti prstů o tloušce 8mm. Prsty směřují kolmo k zemi aby s dostatečnou agresivitou provzdušnily ošetřovaný porost a odstranily odumřelou trávu, pampelišky, mech a jiné širokolisté plevele. Pro pohodlnější ovládání a efektivnější využití je jejich přítlak nastaven hydraulicky a proto je možné i během jízdy stroje jejich přítlak měnit.

 

         

 

Přísev trav a meziplodin

 

Pro přísev nových trav a meziplodin je na stroji zásobník s kapacitou 410l s velmi jednoduchým nastavením výsevku. Pohon výsevního válečku je přes lanko od ozubeného pojezdového kola. To je také hydraulicky ovládáno, takže umožňuje jednoduché vypnutí výsevku na souvrati ošetřovaného pozemku. Pohon ventilátoru pro pneumatickou distibuci osiva mezi prsty je zajištěn od vývodového hřídele traktoru. Pro celkový přehled odpracovaných hektarů je nově, pneumatikou osazené, pojezdové kolečko vybaveno hubodometrem.

 

         

 

Jarní vlhkost půdy je zásadní pro vzcházení nových travin

 

Včasné ošetření porostu a přísev trav je zásadní provést co nejdříve po jarním tání aby byla maximálně využita vlhkost půdy pro vzcházení a dostatečné zakořenění nového porostu. Je velmi důležité aby po první seči porostu byly nově vzešlé traviny dostatečně silné a odolaly tak prvním letním přísuškům a zbytečně nezaschly. Při dodržení těchto základních agrotechnických opatření dosahuje efektivita použití Grasmasteru až 70% vzešlých, nově přisetých trav.

 

         

 

Ukázka práce nového Köckerling Grasmaster 600

 

Petr Bezděkovský - prodej strojů

725 550 283 bezdekovsky@demco.cz