Köckerling Rebell 600T classic v jarní předseťové přípravě

Začátkem měsíce dubna jsme dostali možnost představit u svých zákazníků polonesený diskový podmítač Köckerling Rebell 600T, který jsme díky jeho koncepci mohli využít také na jarní předseťovou přípravu. Pro tuto sezónu máme k dispozici 2 stroje v 6m záběru (agregace od 200 Hp s hydraulickým a mechanickým nastavením pracovní hloubky) a ještě jeden 8m model (agregace od 240 Hp taktéž v základním vybavení). Po testování loňské nesené verze 4,1m tak můžeme nabídnou zákazníkům další model lehkého podmítače nejen pro nízkonákladovou podmítku.

 

         

 

Perfektní stabilita stroje i při extrémních rychlostech

 

Zákazníci společnosti Köckerling jsou po dlouhá léta zvyklí jen na tu nejlepší kvalitu strojů. Nejinak je tomu i u celé linie výrobního programu Rebell classic a profiline. Základem úspěchu je nejen kvalitní příprava půdy, ale celkovou nákladovost polních operací určuje i pracovní rychlost strojů. Většina diskového nářadí má problém se stabilitou při vyšších pojezdových rychlostech. My jsme toto otestovali s traktorem o výkonu 380 Hp na 6m záběr stroje. Nejen integrovaná náprava před zadními utužovacími válci, ale také řezací úhel a postavení přední a zadní řady disků má v konečném důsletku zásadní vliv na přesnou linii řezu disků i při vyšších rychlostech. Stroj se po zaříznutí disků nikam neposouvá a díky kratké koncepci stroje, při testované rychlosti 16,5 km/ hod., perfektne drží stopu jak v podélné tak příčné rovině.

 

         

 

Zadní hydraulický smyk pro efektivni rovnaní pozemku

 

Právě při předseťové přípravě je kladen velký důraz nejen na rovnoměrné prokypření ale také na kvalitní urovnání pozemku. Toho je opět u obou verzí classic i profiline dosaženo pomocí hydraulicky ovládaného páskového smyku, který je chytře uložen až za diskovou sekcí, před zadními utužovacími STS válci. Oproti ostatním výrobcům, kteří tento smyk umysťují před diskovou sekci, je zaručeno rovnání pozemku nejen při předsetové přípravě v hrubé brázdě po pluhu, ale s tímto vybavením je možné rovnat pole i při podmítce strniště. V konečném důsledku to má významný vliv i na samotnou spotřebu traktoru, protože rovnání již prokypřené a částečně urovnané půdy je daleko snažší a pohodlnější.

 

         

 

Hydraulické nastavení pracovní hloubky během jízdy

 

Další výhodou oproti ostatním strojům je možnost hydraulického nastavení pracovní hloubky během práce stroje. Podobně jako u radličkových kypřičů je celý systém opět velmi jednoduchý a efektivní. Pomocí spojovací tyče a pákového systému je přední opěrné kolo spojeno se zadními utužovacími STS válci a přes hydraulický píst je upravena pracovní hloubka stroje.

 

         

 

STS válce pro práci i v mokré půdě

 

Již standardně jsou všechny stroje Rebell osazeny dvojitým STS utužovacím pěchem použitelným samozřejmě ve všech podmínkách. Profil STS válce se zaplní hlínou a protože zem na zem se dále nelepí nepůsobí vlhkost půdy žádný problém při práci stroje. V konečném důsledku se díky zalepenému U-profilu na dlouhá léta šetří i životnost těchto válců.

 

         

 

Vynikající průchodnost stroje díky listovemu odpružení disků

 

Disky o průměru 510mm jsou jednotlivě uloženy na listových perech, která díky svému tvaru a speciální konstrukci dovolují výrazně lepší kopírování terénu a celkovou průchodnost stroje než je tomu u gumového odpružení. Gumové válečky (odpružení) po čase vytvrdnou a následně se vymačkají, takže i uchycení takového disku přestává být na rámu funkční. Takto odpružené disky se pak po rámu posunují a stroj přestává plnit svou funkci. Toto u odpružení listovou pružinou nehrozí. Také kopírovací efekt je díky delšímu kroku pružiny výrazně lepší. Toto odpružení se i v loňském suchém létě osvědčilo jako výrazně lepší při vnikání do přeschlých těžkých půd. Testovací sezóna je v plném proudu, takže dále přijímáme objednávky na nezávazné zapůjčení a otestování stroje.

 

         

 

         

 

Petr Bezděkovský - prodej strojů

725 550 283 bezdekovsky@demco.cz