Novinky z AGRITECHNIKY HANNOVER 2015

V průběhu minulého týdne proběhla v neměckém Hannoveru největší evropská výstava zaměřená na zemědělskou a lesní techniku. Stejně jako v předchozích ročnících představila společnost Kockerling mezi předními evropskými výrobci své horké novinky připravené pro nadcházející sezonu 2016. Pro stávající i potencionální zákazníky zde byly vystaveny inovace napříč celým výrobním sortimentem společnosti, od secích strojů přes radličkové kypřiče, diskové podmítače, předseťové kombinátory až k systémům pro přísev meziplodin a zásobní hnojení.

 

         

 

Secí stroj VITU v novém 4m pracovním záběru

 

Asi největším tahákem byl diskový secí stroj VITU v novém 4m záběru. Včetně nového hydraulického ovládání předních disků, které umožnuje během jízdy plynule nastavit hloubku zpracování půdy a mech. nastavení zadní smykové lišty byl, vystaven i nový ovládací panel Field Operator 310 s dotykovým displayem. Výsevní ústrojí Kockerling, které je použito i na modelu VITU 600 a Ultima 600 se již stalo standardem od přesného výsevu řepky až po velká zrna hrachu.

 

         

 

         

 

Nové hydraulické jištění pracovních orgánů u VECTORU

 

Jako další vylepšení byl zde ukázán systém hydraulického jištění pracovních orgánů u univerzálního kypřiče VECTOR. Tato vlajková loď mezi všemi kypřiči, který je v základu vybaven hydraulickým nastavením pracovní hloubky, je dále rozšířen o možnost hydraulického jištění všech pracovních orgánů s možností změny tvrdosti jištění dle přání zákazníka. Další novinkou je digitální ovládání hloubky zpracování půdy, kdy přes jednoduchý display je vše přesně a pohodlně nastaveno z kabiny traktoru.

 

         

 

Levný přísev meziplodin během zpracování půdy

 

Pro přísev meziplodin byla představena levná varianta použití plastové nádoby včetně rozvodných hadic umístěných před zavlačovače stroje. Během jednoho přejezdu je tak provedena kvalitní podmítka strniště a současně přísev meziplodiny. U nesených podmítačů (kypřičů) je pohodlí obsluhy dále doplněno o hydraulické nastavení hloubky. To se týká jak strojů Rebell classic tak univerzálních kypřičů Trio.

 

         

 

Hydraulické nastavení hloubky u Rebela

 

U obou modelů tažených diskových podmítačů (Rebell classic T a profiline) je hydraulické nastavení pracovní hloubky samozřejmostí. Pomocí táhla od předního opěrného kola k zadním STS válcům je celý systém zahloubení stroje maximálně zjednodušen. Pro případnou předseťovou přípravu půdy nebo zamezení hrnutí velkého množství posklizňových zbytků je vylepšeno i hydraulické ovládání zadní smykové desky umístěné před STS utužovacími pěchy.

 

         

 

Předseťový kombinátor Allrounder

 

Oblíbený Allrounder zde byl vystaven od 3m neseného záběru až po tažený 12m záběr. Tento předseťový kombinátor je již řadu let velmi oblíbeným a vyhledávaným strojem pro předseťovou přípravu půdy právě pro svou funkčnost, jednoduchost a efektivnost i ve vlhkých podmínkách. Pevný rám jej pak dovoluje použít i jako podmítač pro první mělkou nízkonákladovou podmítku strniště. V nabídce jsou pracovní orgány pro jakékoliv použití od šípové radličky, vč. rychlovýměnného systému, až po pracovní dláto z vysokopevnostní oceli s karbidovou špičkou BETEK.

 

         

 

Poděkování za návštěvu

 

Všem stávajícím ale i potencionálním zákazníkům děkujeme za výraznou podproru a návštěvu naší expozice a společně se budeme těšit na předvedení vybraných modelů strojů na jejich polích, abychom tak pohli potvrdit vysokou kvalitu, jednoduchost a především funkčnost strojů předního evropského výrobce - společnosti Köckerling.

 

         

 

Petr Bezděkovský - prodej strojů

725 550 283 bezdekovsky@demco.cz