Podzimní představení univerzálního kypřiče Köckerling Quadro 460

Na podzim loňského roku vyzkoušeli někteří zemědělci z oblastí severních, středních a jižních čech nabídku na vyzkoušení univerzálního kypřiče Köckerling Quadro v záběru 4,6m. Jedná se o čtyřřadý kypřič ve standardní koncepci Köckerling, kdy po čtyřech řadách systémově rozložených radlic s naklopenou odhrnovačkou následují rovnací nivelátory a smyková deska umístěná mezi dvojitými STS utužovacími pěchy. Celý systém je opět možné zakončit prutovým zavlačovačem pro dokonalé rozvrstvení rostlinných zbytků.

 

         

 

Použití Quadra v přepravní poloze 3m

 

Zásadní výhodou Quadra oproti ostatním konkurenčním strojům je jeho možnost použití ve složené (přepravní poloze). Toto ocení především zemědělci se slabšími traktory, které nemají dostatečnou tahovou kapacitu na celý záběr stroje při hlubším kypření půdy. Na mělké podmítky postačí i traktory slabší výkonové třídy (od 180 hp) a při potřebě hlubšího kypření stroj složí na 3m přepravní polohu a mohou tak půdy prokypřit do větší hloubky. Při použití podrývacích dlát je možné stroj v tomto záběru použít i na hluboké kypření (podrývání) až do cca 40 cm hloubky na utužených částech pozemku.

 

         

 

         

 

Jednoduché nastavení prac. hloubky a minimální údržba

 

Nastavení pracovní hloubky je mechanické, pomocí předních opěrných kol a zadních opěrných válců, které se opět nastavý přes opěrné čepy na držácích válců. Vše je tedy velmi jednoduché a rychlé. Také údržba stroje je velmi rychlá a nenáročná. Díky pověstné jednoduchosti všech strojů Köckerling je zde minimum otočných částí stroje a tak jsou hlavní mazací místa jen na jednotlivých slupicích a zadních STS válcích. Ten je od letošního roku také bezúdržbový díky použití nových samomazných ložisek.

 

         

 

Další předváděcí akce pro rok 2016

 

Díky svému univerzálnímu použítí sklidilo Quadro 460 velký úspěch již mezi prvními zájemci o vyzkoušení. Vynikající kvalita použitého materiálu je patrná již při samotném porovnání s ostatními konkurenčními stroji. Rámová konstrukce je dostatečně pevná aby odolala i v těch nejnáročnějších podmínkách a zároveň velmi lehká, takže i tahová náročnost v různých záběrech je výrazně měnší. Již teď proto přijímáme objednávky na další předvedení stroje v oblasti severních, středních a jižních čech.

 

         

 

         

 

Petr Bezděkovský - prodej strojů

725 550 283 bezdekovsky@demco.cz