Předvedení diskového podmítače Rebell 410 classic na přeschlých půdách

V rámci letního představení diskového podmítače Köckerling Rebell 410 classic jsme měli možnost předvést kvality tohoto stroje přímo v ostrém provozu. U předem vybraných zákazníků tak proběhla testovací jízda aby měli možnost ocenit přednosti podmítače oproti konkurenci.

 

         

 

Disky o průměru 510 mm na listové pružině

 

Po rozložení stroje z přepravní šířky 3m na pracovní záběr 4,1m je stroj víceméně připraven k provozu. Nastavení hloubky se provede mechanicky přestavěním čtyř čepů do požadované polohy nebo hydraulicky. Každý disk o průměru 510 mm je uchycen na bezúdržbovém ložisku a je samostatně odpružen listovou pružinou. Zadní patentovaný, dvojitý STS pěchovací válec je jako vždy určen do všech typů půd a bezproblémově funguje za jakéhokoliv počasí.

 

         

 

Výborná stabilita stroje i při rychlostech nad 15 km/ hod.

 

V porovnání s ostatními stroji konkurenčních značek ocenili vybraní zemědělci také bezproblémový chod podmítače a nízké požadavky na agregaci traktoru. V záběru 4,1m je dostačující traktor o výkonu od 150 Hp a v záběru 5,2m pak od 180 Hp. Výborná konstrukce stroje se pak projevila i při vyšších rychlostech na 15 km/hod. Stroj se bez jakéhokoliv vychýlení stále držel v přesné linii za traktorem, nepřenášel nechtěné vybrace na ramena traktoru a i při vysoké rychlosti odváděl skvělou práci v požadované kvalitě.

 

         

 

Excelentní výsledky na přeschlých i mokrých půdách

 

Dalšímu porovnání byl stroj vystaven v letošních podmínkách kdy na přeschlých půdách vnikaly disky díky listovému odpružení snáze do půdy než je tomu u klasicického odpružení gumovými válečky. Díky výraznějším vybracím listové pružiny je každý disk schopen snáze narušit utuženou, přeschlou vrstvu půdy a tam kde klasické disky s gumovým odpružením vždy dvou disků na jedné slupici již nefungovaly, byl Rebell cl. schopen stále podmítat na požadovanou hloubku.

 

         

 

         

 

 

Petr Bezděkovský - prodej strojů

725 550 283 bezdekovsky@demco.cz