Úspěšné předvedení diskového podmítače Köckerling Rebell T600 cl. v ZOD Blata Sedlec

Zemědělské obchodní družstvo „Blata“ sídlí v obci Sedlec nedaleko Českých Budějovic. V čele s předsedou představenstva panem Milanem Peškem zde hospodaří na celkové výměře cca 3 700 ha a svou velikostí se řadí mezi největší a nejúspěšnější zemědělské společnosti na území jižních Čech. V roce 2014 zde zakoupili předseťový kombinátor Allrounder 600 profesional a protože během používání stroje získali ke značce Köckerling důvěru, byli jsme požádáni o zapůjčení dalšího stroje který měl splňovat funkci kvalitního podmítače na rychlou nízkonákladovu podmítku a zároveň posloužit jako stroj na předseťovou přípravu.

 

         

 

Testování Rebellu T600 cl. v létě 2015

 

V loňském roce byl tedy do Sedlce zapůjčen diskový podmítač Köckerling Rebell T600 classic. Agregován byl s traktorem o výkonu 210 Hp a již během prvního testování si díky své jednoduchosti a pohodlnosti obsluhy získal přízeň jak samotného traktoristy Lukáše Schacherle, tak následně pro kvalitní výsledek práce  i předsedy představenstva p. Milana Peška. Stroj byl zapůjčen k vyzkoušení v plné výbavě s hydraulickým nastavením pracovní hloubky a zadním hydraulickým smykem pro zpětné urovnání pozemku během podmítky strniště.

 

         

 

         

 

Jarní předseťová příprava

 

Rok se s rokem sešel a protože testování Rebellu T600 cl. dopadlo na výbornou, rozhodli se v Sedlci zakoupit svůj vlastní podmítač, který byl přidělen na středisko Dívčice. Předání stroje proběhlo začátkem dubna tohoto roku a díky tomu jej bylo možné použít ještě na předseťovou přípravu před setím kukuřice. Letošní dubnové počasí bylo velmi vydatné na dešťové srážky a proto byl Rebell T600 cl. okamžitě nasazen do polních prací. Díky patentovaným STS utužovacím válcům hravě zvládl práci i ve velmi mokrých podmínkách kdy ostatní stroje nebylo možné použít kvůli zalepení mokrou hlínou.

 

         

 

         

 

Dodatečná montáž smykové desky

 

Nový stroj byl dodán s hydraulickým nastavením pracovní hloubky, ale bez zadní smykové desky. Proto po porovnání práce s předváděcím modelem byla vedemím družstva odsouhlasena její dodatečná montáž pro ještě kvalitnější drcení hrud a lepší urovnání pozemku. Během jednoho dopolene byl tedy naším servisním technikem stroj doplněn o zadní smyk a stroj byl tak v plné výbavě připraven do dalších polních prací.

 

         

 

Poděkování za spolupráci

 

Předsedovi družsva ZOD Blata Sedlec p. Milanu Peškovi a ostatním členům představenstva velmi děkujeme za projevenou důvěru při nákupu dalšího stroje z výrobní dílny společnosti Köckerling a společně se budeme těšit na budoucí spolupráci při představení dalších strojů.

 

 

Petr Bezděkovský - prodej strojů

725 550 283 bezdekovsky@demco.cz