Zavedení nového diskového podmítače Köckerling Rebell 600 profiline ve společnosti CEF, s.r.o. Cerhonice

V návaznosti na letní testování lehkého diskového podmítače Köckerling Rebell 600T classic jsme se ve společnosti CEF, s.r.o. Cerhonice u Písku (jednatelka společnosti Ing. Hana Dušková) opět po nějaké době sešli, abychom zavedli do ostrého provozu nově zakoupený težký diskový podmítač Köckerling Rebell 600 profiline.

 

         

 

Hydraulické nastavení pracovní hloubky disků o průměru 620 mm

 

Do Cerhonic byl zakoupen zcela nový model s vylepšenou a zjednodušenou funkcí hydraulického nastavení pracovní hloubky. Oproti předcházejícímu modelu je zde využit jednoduchý systém pákového nastavení hloubky přes hydraulický píst na předním opěrném kole stejně jako u ostatních diskových (Rebell classic T) a radličkových strojů Köckerling (Vector a Vario). U tohoto těžkého diskového podmítače jsou pak oproti modelu classic T, disky o průměru 620 mm opět jednotlivě zavěšeny na masivním listovém peru. Díky tomu je dosažena hloubka zpracování půdy až 18 cm.

 

         

 

Zadní smyková lišta na výkyvných STS utužovacích válcích

 

Pro finální zpětné urovnání zpracované půdy je zde smyková lišta, která je chytře umístěna až za diskovou sekcí. Všechny diskové podmítače řady classic T a profiline jsou tak schopny perfektně urovnat půdu nejen při předseťové přípravě, ale i při běžných podmítkách. S každým přejezdem po poli tak dochází k rovnání pozemku což je zásadní výhodou pro další polní operace. Zadní pěchy jsou standardně řešeny patentovaným dvojitým STS pěchěm, který byl zde také vylepšen a pro lepší funkci kopírování terénu je výkyvný. Celá pracovní sekce je opět zakončena zavlačovači pro lepší rozvrstvení případných posklizňových zbytků.

 

         

 

Integrovaná náprava jako u modelů classic T

 

Dalšího vylepšení u řady profiline bylo dosaženo díky přemístění pojezdové nápravy před STS utužovací pěchy. Se strojem je tak možno nejen lepší otáčení na souvrati, ale díky integraci nápravy se zlepšila i celková stabilita stroje při vyšších pojezdových rychlostech. Všechny diskové podmítače Köckerling jsou pověstné svým pevným držením pracovní linie jak v podélné tak příčné rovině a to i při rychlostech kolem 16 km/ hod.

 

         

 

         

 

Poděkování za spolupráci

 

Jednatelce společnosti Ing. Haně Duškové a obsluze stroje panu Hynku Růžičkovi velice děkujeme za vynikající spolupráci a podporu během celého testování nejdříve modelu Rebell classic T a následně nákupu Rebellu 600 profiline. Společně se pak budeme těšit na představení dalších strojů z výrobního programu společnosti Köckerling.

 

 

Petr Bezděkovský - prodej strojů

725 550 283 bezdekovsky@demco.cz