Zavedení nového univerzálního kypřiče Köckerling Quadro 460 u pana Václava Brzáka v Bobnici

Farma pana Václava Brzáka ml. se nachází v Bobnici nedaleko Nymburka (Středočeský kraj). Společně se svým otcem p. Václavem Brzákem st. zde hospodaří na celkové výměře orné půdy 160 ha. Kromě chovu prasat se věnují pěstování klasických obilovin, hrachu a kukuřice. Společně s nákupem nového traktoru o výkonu 240 Hp se po dlouhém přemýšlení rozhodli zakoupit i nový univerzální kypřič Köckerling Quadro o záběru 4,6m. Zásadním kritériem výběru bylo koupit univerzální stroj jak na podmítky (šíp. radlička do 15 cm) tak hlubší kypření (dláto šíře 8 cm do 25 cm) ale i možnost podrývání pozemku v omezeném prac. záběru 3m do hloubky 35 cm (úzké dláto šíře 4 cm)

 

         

 

Jednoduché mech. nastavení prac. hloubky stroje

 

Po příjezdu na pole po sklizeném hrachu nejdříve proběhlo krátké školení a nastavení pracovní hloubky stroje. Díky číselné stupnici se jednoduše mechanicky nastaví výška předních opěrných kol a pomocí vymezovacích čepů se na zadním opěrném válci taktéž nastaví hloubka stroje tak aby přední i zadní pracovní orgány zabíraly ve stejné hloubce.

 

         

 

Dvojité pružinové jištění, zpětné zarovnání a utužení půdy

 

Stroj je vybaven dvojitým pružinovým jištěním o přepětí 480 kg tak aby na přeschlých půdách pracovní orgány dobře vnikaly do půdy, ale zároveň nedošlo k poškození stroje v případě nárazu na překážku. Systém zadních nivelátorů vč. masivního levelbordu se postará o zpětné urovnání pozemku a zadní STS dvojitý pěchovací válec zajistí optimální zpětné utužení zpracované půdy. Celková koncepce stroje je opět navržena tak aby stroj zvládal práci i v případě mokré půdy.

 

         

 

Kvalitní promíchání rostlinných zbytků i při mělké podmítce

 

Název Quadro vychází z použití 4-řadého systému radlic (u verze 460 je 17 radlic), které jsou optimálně uzpůsobeny tak aby při práci zajistily dostatečné promíchání rostlinných zbytků s půdou, ale zároveň nedocházeko k ucpávání stroje při zapravení velkého množství posklizňových zbytků. Toto vše stroje Köckerling zvládají na výbornou a to i v případě velmi mělkého zpracování půdy.

 

         

 

Podrývání do 35 cm hloubky v 3m záběru

 

Nespornou výhodou je u stroje Köckerling Quadro možnost práce v omezeném záběru. Díky jedinečné konstrukci stroje je možné Quadro složit do přepravní polohy a v 3m záběru jej s úspěchem využít také pro podrytí či hloubkové prokypření utužených souvratí a kolejových řádků. Toto ocení zejména zemědělci se slabšími traktory, kteří takto využijí stroj i k další operaci.

 

         

 

         

 

Poděkování za spolupráci

 

Panu Václavu Brzákovi děkujeme za projevenou důvěru ve stroje Köckerling a přejeme mnoho kvalitně zpracovaných hektarů s novým Quadrem 460. Současně také děkujeme našemu regionálnímu zástupci společnosti Dagros s.r.o. (prodejce p. Pavel Papcun) za výbornou práci při prezentaci a prodeji dalšího stroje z dílny Köckerling.

 

         

 

Petr Bezděkovský - prodej strojů

725 550 283 bezdekovsky@demco.cz