Zhodnocení podzimní předseťové přípravy s novým Allrounderem 600 v ZOD Blata Sedlec

Zemědělské obchodní družstvo „Blata“ se nachází v obci Sedlec nedaleko Českých Budějovic. V čele s předsedou představenstva panem Milanem Peškem zde hospodaří na celkové výměře cca 3 700 ha a svou velikostí se řadí mezi největší a nejúspěšnější zemědělské společnosti na území jižních čech.

 

           

 

Zadní utužovací STS válce i do vlhkých podmínek

 

Předsedu představenstva pana Milana Peška jsme požádali o krátké zhodnocení používání nového stroje a jak sám v krátké reportáži uvedl "Letošní deštivý podzim byl extrémně náročný na jakoukoliv předseťovou přípravu, fungoval jen klasický smyk a zapůjčený Allrounder." Zadní utužovací STS pěch je navržen tak aby mohl fungovat i v mokré půdě kdy klasické kompaktory jsou již dávno zalepeny a proto nemůžou být použity. U-profil zadního pěchu se zalepí hlínou a k dalšímu nalepení proto již nedochází. Tento velmi jednoduchý a efektivní systém je patentem právě společnosti Köckerling a je používán u většiny vyráběných strojů.

 

         

 

Po předvedení už nový Allrounder 600 zůstav v Sedlci

 

Zhruba v polovině září byl stroj zapůjčen k vyzkoušení zástupcem společnosti Demco s.r.o. Ing. Zdeňkem Braunem. Stroj v extrémně náročných podmínkách svou prací ohromil nejen pracovníky družstva, ale především předsedu představenstva pana Milana Peška. Jak dále uvedl "ze všech testovaných strojů byl právě Allrounder jediný, který nas dokázal přesvědčit nejen svou prací, ale i samotným zpracováním a kvalitou použitých materiálů. Za celou dobu používání se v naší těžké půdě nic neohnulo ani neprasklo. Po úspěšném předvedení tak bylo jednoznačně rozhodnuto si nový kompaktor v podniku zanechat."

 

         

 

Poděkování za spolupráci

 

Zástupcům ZOD Blata Sedlec děkujeme za spolupráci a jsme velice rádi, že práve náš stroj jako jediný pomohl zmírnit následky vrtkavého počasí letošního podzimu. Přejeme proto mnoho kvalitně zpracovaných hektarů se strojem německé společnosti Köckerling a budeme se těšit na představení dalších produktů této špičkové společnosti, která si svou kvalitou a vyjímečným zpracováním za dlouhou dobu svého působení na trhu dokázala získat důvěru u velkého množství zemědělců.

 

 

Petr Bezděkovský - prodej strojů

725 550 283 bezdekovsky@demco.cz